Barcelona upisala novi kiks u La Ligi, Rayo Vallecano još uvijek ostaje enigma za Xavija Hernandeza

Barcelona je u 14. kolu španske Primere remizirala na gostovanju kod Rayo Vallecana, a konačan rezultat današnjeg duela bio je 1:1.

Domaći su u vodstvo došli u 39. minuti susreta sjajnim golom Unai Lopeza čime je ujedno i postavljen rezultat prvog dijela.

Ipak, Barcelona je u 82. minuti uspjela doći do izjednačenja rezultata, a strijelac gola je bio Florian Lejeune koji je zatresao svoju mrežu.

‘Blagurana’ je trenutno treća na tabeli La Lige sa 31 osvojenim bodom, tri manje od vodeće Girone koja ima i utakmicu manje dok je Real Madrid drugoplasirani s 32 boda. Rayo Vallecano je osmi sa 19 osvojenih bodova.

Ono što je izuzetno zanimljiv podatak poslije ove utakmice je činjenica da Xavi kao trener još uvijek nije uspio savladati Rayo Vallecano. Na četiri utakmice, zabilježio je dva remija i isto toliko poraza.