Barcelona upisala novi veliki kiks: Xavijev brod tone sve dublje i mogao bi prije ljeta napustiti klupu Katalonaca

Nogometaši Barcelone večeras su ponovo razočarali svoje navijače, obzirom da su na domaćem terenu u utakmici 24. kola španske La Lige remizirali sa slabašnom Granadom rezultatom 3:3.

Barcelona je odlično otvorila večerašnji susret i već u 14. minutu pogotkom Yamala stigla do vodstva. No, Sanchez je pri kraju prvog poluvremena, odnosno u 43. minutu, vratio stvari na početak.

U drugom poluvremenu šok za Barcu. Pellistri je poslije 15 minuta igre u nastavku zatresao mrežu domaćina za preokret Granade, nakon čega tri minuta kasnije Lewandowski popravlja stvari i donosi izjednačenje ‘Blaugrani’.

Do kraja utakmice vidjeli smo još dva pogotka, po jedan u obje mreže. Miquel je u 66. minutu vratio prednost gostima, da bi za konačnih 3:3 svoj drugi pogodak postigao Yamal 10 minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

S obzirom na ovaj remi sa drugom najgorom momčadi u Španiji, Xavi Hernandez bi vrlo lako prije očekivanog mogao napustiti klupu katalonskog giganta. Dakle, Barcelona je treća sa 51 osvojenim bodom i jasno je da polako gubi bitku za titulu. Granada se nalazi u zoni ispadanja sa svega 13 bodova.