Barcelona uz dosta muke na krilima čudesnog Messija ipak pobijedila Valenciju

U susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je s dosta muke pobijedila Valenciju sa 3:2 ostavši u utrci za naslov prvaka.

Do 50. minute nije bilo golova, a onda je stoper domaćih Gabriel Paulista matirao Ter Stegena za 1:0.

No, u 57. minuti dosuđen je kazneni udarac za Barcelonu, izvođač je bio Messi, ali je Cillessen zaustavio njegov pokušaj. Međutim, u nastavku akcije nastala je velika gužva u petercu i Messi je na kraju ipak uspio pogoditi za 1:1.

U 63. minuti Griezmann je doveo Barcelonu u vodstvo 2:1, a na 3:1 je povisio Messi majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca u 69. minuti.

Konačnih 3:2 postavio je Soler prekrasnim pogotkom u 83. minuti utakmice.

Barcelona sada ima dva boda manje od prvoplasiranog Atletico Madrida kojeg će 8. maja ugostiti na Nou Campu kada će pobjedom imati priliku preuzeti lidersku poziciju.