Barcelona uz manje probleme protiv Shakhtara došla do treće uzastopne pobjede, Feyenoord bolji od Lazija

Odigrane su dvije prve današnje utakmice trećeg kola Lige prvaka, a pobjede su upisale momčadi Barcelone i Feyenoorda na domaćim terenima.

Barcelona je s dvije pobjede ušla u ovo kolo, a nakon utakmice protiv Shakhtara uspjela je zadržati maksimalan učinak. Domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Niko nije očekivao da bi Barcelona danas mogla imati probleme nakon što je u prvom dijelu već bilo 2:0. Domaćin je dominirao i igrao odlično u prvih 45 minuta.

Ferran Torres je pogodio u 28. minuti za vodstvo Barcelone, da bi mladi Fermin Lopez fantastično pogodio samo osam minuta kasnije. Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Nakon sat vremena igre Giorgi Sudakov vraća goste u igru. Ukrajincima je taj gol potpuno vratio nadu u pozitivan rezultat, a uvukao crv sumnje među momčad ‘Blagurane’.

Iako je Barcelona dominirala u većem dijelu utakmice, na kraju su gosti imali nekoliko šansi i opasnih napada nakon kojih su mogli šokirati Katalonce.

Na sreću po španski tim, to se nije desilo, pa su izabranici Xavija Hernandeza stigli do treće uzastopne pobjede u Ligi prvaka.

Barcelona je lider grupe H sa maksimalnim brojem bodova, dok je Shakhtar treći sa isto toliko bodova.

U drugom meču programa, nogometaši Feyenoorda upisali su ubjedljivu pobjedu protiv Lazija rezultatom 3:1, puno lakše nego što se to očekivalo.

Santiago Gimenez i Ramiz Zerrouki pogađali su za Nizozemce u prvom poluvremenu za vodstvo od 2:0, da bi stvari riješio novim golom Gimenez u 74. minuti.

Utješni pogodak za Lazio postigao je Pedro sa bijele tačke. Feyenoord je došao do prve pozicije sa šest bodova, dok Lazio ostaje na četiri u grupi E.