Barceloni ponovo dovoljan samo jedan pogodak za sva tri boda, Girona kapitulirala na svom terenu poslije duže borbe

Nogometaši Barcelone su u okviru 19. kola španske La Lige gostovali kod ekipe Girone, te na kraju slavili sa minimalnih 1:0.

Izabranicima Xavija Hernandeza, nakon Getafea i Atletico Madrida, ponovo je bio dovoljan samo jedan pogodak da stignu do sva tri boda u domaćem prvenstvu.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez nekih ozbiljnijih prilika na obje strane, igralo se poprilično mirno, mreže su apsolutno mirovale i na odmor se otišlo rezultatom 0:0. Vrijedi napomenuti da je Dembele u 26. minutu morao van zbog povrede, a zamijenio ga je Pedri.

U nastavku je gost krenuo malo ofanzivnije. Gore spomenuta izmjena i ulazak Pedrija ispostavio se kao ključan Xavijev potez. Naime, upravo je Španac u 61. minutu pokupio odbijenu loptu i poslao je u mrežu domaćih za 1:0, što je bio konačan rezultat.

Girona je u 87. minutu propustila veliku priliku, da bi u 94. igrač ove momčadi, Michel, zaradio direktan crveni karton te tako u posljednjim momentima susreta ostavio svoj tim sa igračem manje.

Barcelona je ovim došla do bitnih bodova u borbi za titulu prvaka. Tim sa Nou Campa trenutno ima 47 bodova, dok Real Madrid ima šest osvojenih bodova i utakmicu manje. Nema sumnje da će utrka biti uzbudljiva do samog kraja sezone.