Barcelonu spasio penal u finišu utakmice: Robert Lewandowski dvostruki strijelac kod Celte u Vigu

Barcelona je u utakmici 25. kola španske La Lige gostovala ekipi Celte u Vigu i na kraju trijumfovala rezultatom 2:1.

Odigrali su Katalonci poprilično dobro prvo poluvrijeme, a kao kruna toga stigao je pogodak Roberta Lewandowskog tek u 45. minutu susreta za 0:1.

Međutim, u nastavku skroz drugo lice Barcelone. Domaća momčad je već u 47. minutu zahvaljujući pogotku Iaga Aspasa stigla do izjednačenja, da bi se Barca zatim mučila do kraja.

Pred kraj meča dosuđen je penal za ekipu Xavija Hernandeza. Lewandowskom je golman Celte odbranio penal, no VAR je uočio da je on napustio liniju s obje noge, te je penal ponovljen. Napadač ‘Blaugrane’ onda nije pogriješio i zabio je za konačnih 1:2.

Sa 54 osvojena boda Barcelona se vraća sa četvrte na treću poziciju, ali imaju svejedno čak sedam bodova manje od lidera Real Madrida, koji ima i meč manje. Također, katalonski gigant za drugoplasiranom Gironom zaostaje dva boda i ima utakmicu više.