Barem malo sreće za navijače ‘Redsa’: Liverpool u golijadi i istinskom spektaklu na Anfieldu nadigrao Tottenham

050524Liverpool

Zaista fantastičnu utakmicu su u okviru 36. kola engleskog Premiershipa odigrali Liverpool i Tottenham na Anfieldu, a domaćin je slavio sa uvjerljivih 4:2.

Na kraju ovog susreta gledaoci su mogli vidjeti čak šest pogodaka, te se dobija utisak da su se nogometaši ‘Redsa’ ovom partijom na neki način željeli odužiti navijačima za protekli loš period.

Liverpool je do prednosti došao već u 16. minutu. Salah je iskoristio asistenciju Gakpa i zabio za 1:0. U smiraju prvog poluvremena vidjeli smo još jednu loptu u mreži ‘Spursa’, dok je ovog puta strijelac bio Robertson.

Nastavili su izabranici Jurgena Kloppa u istom ritmu. Gakpo je poslije samo pet minuta igre povisio na 3:0, da bi 4:0 na semaforu u 59. minutu postavio Elliott.

Uspio je gost do kraja meča ublažiti poraz sa dva brza pogotka. Prvo je u 72. minutu Richarlison pogodio za 4:1, a zatim je za konačnih 4:2 svoje ime u listu strijelaca upisao i Son pet minuta kasnije.

Liverpool se učvrstio na trećoj poziciji Premiershipa sa 78 osvojenih bodova i imaju osiguran nastup u Ligi prvaka. Tottenham je peti sa 60 bodova.