Basel preokrenuo sve u svoju korist i bacio na koljena Trabzonspor, Fiorentina preko Brage do osmine finala Konferencijske Lige

Nogometaši Basela napravili su sjajan podvig i pobjedom na domaćem terenu od 2:0 protiv Trabzonspora prošli dalje u nokaut fazi Konferencijske lige.

Turski tim je u prvom meču slavio sa 1:0 i u sjajnoj atmosferi doputovao na gostovanje, ali se Basel ipak pitao za sve.

Amdouni je u 13. minuti iskoristio dodavanje Langa i doveo svoj tim u vodstvo kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku je viđena taktička borba sa mnogo prekršaja i javnih opomena, a Trabzonsporu je poništen i gol u 61. minuti zbog ofsajd pozicije.

Veliko slavlje na St. Jakob-Parku u Briselu donio je Zeqiri u 76. minuti na asistenciju Lopeza za pobjedu svog tima.

Dalje će i Fiorentina koja je na putu ka osmini finala eliminisala Bragu ukupnim rezultatom 7:2 i tako pokazala evidentnu razliku u kvalitetu.

Večeras su za ‘Violu’ pogađali Mandragora, Saponara i Cabral, dok su za Bragu mrežu tresali Castro i Djalo.

Žrijeb za nove parove Konferencijske lige na programu je u petak sa početkom od 12 sati.