Bayer bolji od Borussije, Kramarić s dva komada odveo Hoffenheim do pobjede u Berlinu

Nogometaši Borussije Dortmund pretrpjeli su šesti poraz ove sezone, ovaj put koban je bio Bayer Leverkusen u susretu 17. kola Bundeslige rezultatom 2:1.

Bayer je poveo već u 14. minuti pogotkom Diabyja, ali Borussia je uspjela izjednačiti u 67. minuti preko Brandta. Međutim, u završnici je Bayer zagospodario terenom i pogotkom Wirtza stigao do nove prednosti, kasnije će se pokazati i pobjede.

Ostaje za vidjeti hoće li Edin Terzić ostati na poziciji trenera Borussije s obzirom na to da je u prošlom kolu remizirao s Mainzom kod kuće, a još od ranije pisalo se da bi do kraja januara mogao napustiti klupu dortmundskog prvoligaša.

Hoffenheim je u gostima pobijedio Herthu Berlin rezultatom 3:0. Domaći su u 12. minuti preko Piateka imali priliku povesti 1:0, ali Poljak je promašio kazneni udarac, a kazna je stigla u 33. minuti kada je Rudy zabio za 0:1.

Gosti su prednost udvostručili pogotkom Kramarića u 68. minuti, a Hrvat je 20 minuta kasnije postigao svoj drugi, a za Hoffenheim treći gol kojim je stavio točku na “i” ovom dvoboju.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Wolfsburg koji je sa 2:0 nadigrao Mainz, a pogotke su zabili Bialek i Weghorst.