Bayer Leverkusen i dalje ne zna za poraz, a katastrofalni Schalke nastavio je očajni niz

Remi Bayerna i RB Leipziga iskoristio je Bayer Leverkusen koji je pobjedom (0:3) protiv fenjeraša Schalkea skočio na drugo mjesto Bundeslige, približivši se Bayernu na samo bod zaostatka.

Ni nakon 10. kola ‘Apotekari‘ ne znaju za poraz u Bundesligi ove sezone. S druge strane, Schalke je najveći kandidat za ispadanje samo tri boda i bez ijedne pobjede u deset utakmica.

Gosti su poveli u 10. minuti autogolom Thiawa. Dominirao je Bayer i nakon toga, a povećanje vodstva je stiglo u 67. minuti kad Baumgartlinger trese protivničku mrežu. Konačnih 0:3 postavio je Schick u 78. minuti.

Dodajmo kako je Schalke kod zaostatka 0:2 imao kazneni udarac, ali je pokušaj Skrzybskog zaustavio Hradecky.