Bayer Leverkusen osvojio nove bodove i preskočio još jednu prepreku na putu prema tituli Bundeslige

Novu odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Bayera iz Leverkusena, a danas su u okviru 22. kola njemačke Bundeslige slavili kod Heidenheima rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu izabranici Xabija Alonsa su stvorili više izglednih šansi, ali su na kraju uspjeli postići samo jedan pogodak i to pred odlazak na odmor. Igrala se sudačka nadoknada kada je Frimpong zabio za 0:1.

Spasa za domaće nije bilo ni u 81. minutu susreta. Svoje ime u listru strijelaca upisao je i Amine Adli, te duplirao vodstvo ekipe iz Leverkusena, što je bila i ovjera trijumfa.

Heidenheim je u 87. minutu uspio da smanji prednost lidera Bundeslige zahvaljujući pogotku Pieringera. No, više od toga nisu mogli i konačan rezultat glasio je 1:2.

Veliki je sada pritisak na Bayernu iz Minhena jer je Bayer Leverkusen otišao na osam bodova prednosti i očigledno preskače sve prepreke na putu prema tituli. S druge strane, Heidenheim je 10. sa 27 osvojenih bodova.