Bayer Leverkusen preokretom iz snova do četvrtfinala Evropske lige, pridružuju mu se Liverpool, Roma i Atalanta

U večerašnjem terminu od 21 sat odigrane su i preostale četiri revanš utakmice osmine finala Evropske lige, a glavna priča ove noći definitivno je Bayer Leverkusen.

Qarabag je vodio 0:2 protiv ‘Apotekara’ u Leverkusenu 20 minuta prije kraja, ali je njemački tim uspio da preokrene i to kako. Nakon prvog meča u Azerbejdžanu koji je završen rezultatom 2:2, očekivalo se da će Bayer večeras lagano slaviti, no to nije bio slučaj.

Vodili su gosti golovima Zoubira i Juninha sve do 72. minuta. Tada je Frimpong smanjio na 1:2, a onda kada su svi očekivali produžetke, Schick je sa dva brza gola u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:2 i odveo tim iz Leverkusena u četvrtfinale Evropske lige.

Nakon 5:1 pobjede u Pragu, večeras je Liverpool sa 6:1 na Anfieldu razbio Spartu. Nunez, Clark, Salah i Gakpo tresli su mrežu gostiju, te je Liverpool već u 14. minutu imao nevjerovatnih 4:0. Birmančević je zatim smanjio na 4:1, a onda su za konačnih 6:1 zabijali Szoboszlai i opet Gakpo.

Roma je u prvoj utakmici sa 4:0 razbila Brighton, dok su u večerašnjem revanšu poraženi sa minimalnih 1:0. u Engleskoj. Jedini pogodak za ‘Galebove’ postigao je Welbeck u 37. minutu, ali svejedno je ‘Vučica’ ta koja ide dalje.

Atalanta je nadigrala ekipu Sportinga u Bergamu rezultatom 2:1, te sa ukupnih 3:2 prošla u četvrtfinale Evropske lige. Goncalves je zabio za vodstvo gostiju u 33. minutu, da bi u 46., odnosno 59. minutu susreta, Lookman i Scamacca donijeli trijumf i prolaz dalje italijanskoj ekipi.