Bayern bez milosti prema Chelseaju, Barça na Messijev pogon eliminisala Napoli

Nogometaši Bayerna i Barcelone osigurali su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon večerašnjih sigurnih trijumfa nad Chelseajem, odnosno Napolijem.

Njemački klub je i u drugom susretu sa Chelseajem opravdao ulogu favorita. Ogromnu pobjedu od čak 4:1 donijeli su Robert Lewandowski 2x, Tolisso i Ivan Perišić. Sve što su gosti napravili je pogodak Tammyja Abrahama u finišu prvog dijela.

U drugom meču večerašnjeg programa Barcelona zahvaljujući maestralnoj partiji Lionela Messija nije imala većih problema sa Napolijem.

Lenglet je pogodio u 10. minuti, Messi povisio u 23. a Suarez je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zabio i treći pogodak za domaćine. Napoliju Insigneov pogodak nije bio dovoljan za četvrtfinale.

Tako će Bayern i Barcelona odmjeriti snage u narednoj rundi i nema dileme kako nas očekuje izuzetno zanimljiva utakmica koju nogometni sladokusci nazivaju “finale prije finala”.