Bayern bez problema protiv Hoffenheima, pobjede Dortmunda i Eintrachta

Nogometaši münchenskog Bayerna s uvjerljivih su 4:1 pobijedili Hoffenheim u susretu 19. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je poveo u 32. preko Boatenga. Muller je u 43. minuti povećao vodstvo domaćina, ali već u narednoj akciji Hoffenheim je uspio smanjiti zaostatak preko Kramarića. Bio je to 13. gol hrvatskog napadača ove sezone u Bundesligi, a treći u dva susreta s Bayernom.

No, Hoffenheim se nije uspio potpuno vratiti. Golovima Lewandowskog u 57. minuti i Gnabryja u 63. minuti, lider Bundeslige stigao je do uvjerljive pobjede, s tim da je i Pavardu u 71. minuti poništen gol zbog ofsajda.

Borussia Dortmund je na svom terenu upisala 3:1 pobjedu protiv Augsburga premda su gosti preko Hahna poveli u 10. minuti, a u 21. minuti je Haaland pogodio prečku iz penala za domaći sastav.

Izjednačenje je u 26. minuti donio Delaney. U 63. minuti je Sancho zabio za 2:1, a za konačnih 3:1 u 75. minuti pobrinuo se Uduokhai koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Haalanda.

Identičnim rezultatom slavio je i Eintracht Frankfurt kod kuće protiv Herthe Berlin. Svi golovi pali su u posljednjih 30 minuta, a poveli su gosti preko Piateka u 66. minuti. Dvije minute kasnije Andre Silva je izjednačio.

Hinteregger je donio preokret u 85. minuti, a za potvrdu trijumfa Eintrachta pobrinuo se opet Silva iz penala u petoj minuti sudačke nadoknade.

Bez pobjednika su završili susreti Werder – Schalke i Union Berlin – Borussia M’gladbach, a semafori na oba stadiona na kraju su pokazivali 1:1.

Bayern je prvi sa 45 bodova, deset više od drugog RB Leipziga koji ima susret manje. U opasnoj zoni su Mainz sa 10 i Schalke sa osam bodova.