Bayern definitivno gubi korak za sjajnim Leverkusenom, Werder ‘krupan zalogaj’ za prvaka Njemačke u Minhenu!

Nogometaši minhenskog Bayerna su u utakmici 18. kola njemačke Bundeslige na Allianz Areni ugostili ekipu Werdera iz Bremena, a gost je šokantno slavio sa minimalnih 1:0.

Werder se od početka susreta hrabro postavio, pa su do vodstva mogli u 25. minutu meča. Tada je pogodak Njinmaha poništen zbog prethodno napravljenog prekršaja.

Do kraja prvog poluvremena igralo se na obje strane, a svakako vrijedi spomenuti fenomenalnu odbranu Manuela Neuera, pa je tako ostalo 0:0 sve do nastavka.

Drugi dio igre bolje su otvorili gosti, da bi nagrada stigla u 59. minutu, ali i šok za Bayern. Weiser se upisao među strijelce za neočekivanih 0:1. Nije tim Thomasa Tuchela mogao ništa konkretno napraviti do kraja i upisao je poraz.

Dakle, Bayern sada za liderom Bundeslige, Bayerom iz Leverkusena, zaostaje sedam bodova i ima utakmicu manje. Werder je 12. sa 20 osvojenih bodova.