Bayern do drugog poluvremena gubio 2:0 protiv Mainza, a zatim zabio pet pogodaka

Nogometaši Bayerna slavili su protiv Mainza sa 5:2 u 14. kolu njemačke Bundeslige.

Susret nije počeo dobro po njemačkog prvaka. U 32. minuti Jonathan Burkardt je pogodio za vodstvo Mainza sa 1:0, a na 2:0 povisio je Alexander Hack u 44. minuti.

Rezultat 0:2 je stajao na semaforu u Minhenu sve do 50. minute kada je Joshua Kimmich smanjio rezultat, a samo pet minuta kasnije Leroy Sane je poravnao na 2:2.

Niklas Süle je u 70. minuti donio prednost Bayernu, a do kraja meča Robert Lewandowski je zabio dva gola. Najprije je realizovao penal u 76., a potom je pogodio nakon asistencije Thomasa Müllera s desne strane u 83. minuti za konačnih 5:2.

Bayern nakon ovog kola zauzima lidrsku poziciju sa dva boda više od Leipziga, a Mainz je na začelju sa svega šest bodova.