Bayern i Kane razbili nadu Lazija za čudo u Minhenu i prošli u četvrtfinale Lige prvaka, PSG slavi majstora Mbappea

Bayern je večeras u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedio ekipu Lazija rezultatom 3:0 i tako se pred svojim navijačima plasirao u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja.

Lazio je imao minimalnu prednost (1:0) iz prvog meča odigranog u Rimu, ali večeras nisu uspjeli da sačuvaju svoju mrežu i na kraju su doživjeli očekivanu eliminaciju.

Napadali su ‘Bavarci’ od samog starta susreta, a sve se isplatilo tek pred kraj prvog poluvremena. Kane se sjajno u 38. minutu izborio za prostor i glavom matirao golmana gostiju za 1:0, da bi već u sudačkoj nadoknadi 2:0 na semaforu Bayernu donio Thomas Muller.

U nastavku se do prve prave prilike čekalo sve do 66. minuta. Kane je postigao svoj drugi pogodak ove noći za konačnih 3:0 i tako odveo njemačkog giganta u četvrtfinale Lige prvaka. Imali su Tuchelovi izabranici priliku da još više “unište” Lazio, ali nedostajalo je i sreće.

PSG je u San Sebastian stigao na gostovanje kod Real Sociedada sa dva pogotka prednosti iz Pariza, dok je ekipa Luisa Enriquea večeras samo lagano potvrdila prolazak u narednu rundu.

Mbappe je već u 15. minutu postigao fenomenalan pogodak za vodstvo PSG-a, pa je tada bilo jasno da je pred Sociedadom nemoguća misija. Francuz se zatim u 56. minutu ponovo upisao među strijelce, a konačnih 1:2 postavio je Merino u 89. minutu utakmice.