Bayern ipak bolji od Barcelone, Liverpool u samoj završnici slomio Ajax, Atletico pao u Leverkusenu

Nogometaši Bayern Münchena pobijedili su Barcelonu u velikom derbiju 2. kola grupne faze Lige prvaka sa 2:0, dok je Liverpool pred svojim navijačima slavio protiv Ajaxa sa 2:1.

Barcelona je u prvom dijelu bila bolji protivnik od Bayerna, gosti su imali su nekoliko velikih prilika pred golom Bavaraca, ali prije svega Lewandowski nije bio precizan i nije uspio zabiti gol protiv bivšeg kluba.

U drugom dijelu, Bayernu su bile dovoljne samo četiri minute da zabije dva gola, dođe do velike prednosti i na kraju važne pobjede. Prvo je Hernandez u 50. minuti zabio za 1:0, a nedugo nakon toga Sane je postavio konačnih 2:0.

Nogometaši Liverpoola u završnici utakmice došli su do pobjede i vrlo važna tri boda protiv Ajaxa. Salah je doveo ‘Redse‘ u prednost pogotkom u 17. minuti, ali Kudus deset minuta pogađa za 1:1 i vraća stvari na početak.

Kloppova momčad je dominirala u nastavku i tražila pobjedu nakon visokog poraza od Napolija u prvom kolu (4:1), a kada se činilo da će opet razočarati svoje navijače, Matip zabija glavom nakon kornera i donosi ‘Redsima‘ iznimno važna tri boda.

Pobjedu pred svojim navijačima upisao je Bayer Leverkusen protiv Atletico Madrida, a sve najvažnije dogodilo se u samoj završnici utakmice. Prvo je u 84. minuti Andrich doveo ‘Apotekare‘ u prednost (1:0), a konačnih 2:0 postavio je Diaby u 87. minuti.

Marseille je pred svojim navijačima izgubio od aktualnog pobjednika Europske lige, Eintrachta iz Frankfurta, s minimalnih 1:0, a jedini gol za goste zabio je Lindstrom u 43. minuti.

Club Brugge je deklasirao Porto, a konačan rezultat glasio je 4:0. Jutgla je iz kaznenog udarca zabio za 1:0, a sve dileme oko pobjednika su riješili Sowah i Skov Olsen u 47. i 52. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Nusa u samoj završnici.