Bayern ispratio Mainz sa Allianz Arene uz osam pogodaka, hat-trick nezaustavljivog Kanea

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u 25. kolu Bundeslige ekipu Mainza rezultatom 8:1 te su tako potvrdili dobru formu i nagovijestili borbu za vrh tabele.

Domaće je u vodstvo već 13. minuti doveo Kane na asistenciju Musiale, a Goretzka je sedam minuta kasnije udvostručio vodstvo.

Mainz je nakon pola sata igre smanjio golom Amirija, ali je u sedmoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Kane ponovo pogodio za 3:1.

Petnaest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za nova dva gola Bayerna, a strijelci su bili Muller i Musiala.

Gnabry je potom u 66. minuti postigao četvrti Bayernov gol, a sjajni Kane je četiri minuta kasnije kompletirao svoj hat-trick. Konačnih 8:1 postavio je Goretzska u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Bayern je na drugom mjestu Bundeslige sa sedam bodova manje od vodećeg Leverkusena koji ima i utakmicu manje, dok je Mainz na 17. poziciji.

U narednom kolu Bayern gostuje Darmstadtu, a Mainz će dočekati Bochum.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti remi M’Gladbacha i Kolna 3:3, kao i pobjeda Leipziga protiv Darmstadta 2:0. Augsburg je minimalno porazio Heidenheim 1:0, dok je Borussia Dortmund slavila na gostovanju kod Werdera 2:1.