Bayern ispsutio dva gola razlike, Borussia Dortmund na Signal Iduna Parku uspjela osvojiti veliki bod

Nogometaši Bayerna remizirali su u 9. kolu Bundeslige u gostima kod Borussije Dortmund rezultatom 2:2.

Bayern još uvijek nije u prepoznatljivoj formi u Njemačkoj, što je Borussia iskoristila za prvi remi u novoj sezoni.

Gosti su došli u vodstvo u 33. minuti kada asistenciju Musiale koristi Goretzka, a minimalnim vodstvom se otišlo na desetominutni odmor.

U drugom dijelu, vodstvo gostiju udvostručio je Sane na još jednu asistenciju Musiale. Igrala se 53. minuta.

Borussia je u nastavku smanjima rezultat preko fenomenalnog Moukokoa u 74. minutu susreta.

Veliki pogodak i podjelu bodova režirao je asistent kod prvog gola Modeste u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Bayern se nakon remija nalazi na trećoj poziciji Bundeslige sa 16 bodova i utakmicom više od RB Leipziga i Union Berlina.

Borussia je, s druge strane, na četvrtoj sa istim brojem bodova kao večerašnji rival, ali uz nešto lošiju gol raziliku.