Bayern je na ovako nešto čekao 30 godina: Harry Kane već u drugom nastupu ušao u povijest

Nogometaši Bayern Münchena su na svom terenu pobijedili ekipu Augsburga rezultatom 3:1 u bavarskom derbiju drugog kola njemačke Bundeslige.

Domaćin je poveo u 32. minuti autogolom Felixa Uduokhaija. Za 2:0 poentirao je Harry Kane iz kaznenog udarca u 40. minuti dosuđenog na intervenciju VAR-a nakon što je Niklas Dorsch igrao rukom.

Kane je svoj drugi i Bayernov treći pogodak postigao u 69. minuti nakon krasne akcije i asistencije Alphonsa Daviesa. Najskuplji igrač Bayerna svih vremena, doveden prije nepunih mjesec dana iz Tottenhama za 100 milijuna eura, tako je napravio podvig za povijest Bayerna i Bundeslige.

Naime, Englez je postao tek treći igrač bavarskog giganta koji je u prva dva bundesligaška nastupa postigao tri pogotka. Golom u debiju protiv Werdera te s dva Augsburgu, Kane je uspio ono što su do sada od nogometaša Bayerna napravili još samo Gustav Jung 1967. i Adolfo Valencia 1993. godine.