Bayern jednostavno prejak za nemoćnu Barcelonu, drama u finišu meča Tottenhama i Sportinga, Liverpool ubjedljiv

Bayern je u petom kolu grupne faze Lige prvaka lagano savladao ekipu Barcelone na Camp Nou stadionu rezultatom 3:0.

Prvak Njemačke ovim je trijumfom osigurao prvo mjesto na tabeli, dok se katalonski velikan već oprostio od najelitnijeg klupskog takmičenja.

Za Bayern su večeras pogađali Sadio Mane u 10., Choupo-Moting u 31., a “tačku na i” stavio je Pavard pogotkom u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. ‘Blaugrana’ će tako drugu godinu zaredom igrati Evropsku ligu, što je svakako novi veliki neuspjeh.

Tottenham je kiksao na domaćem terenu protiv Sportinga. Gosti su imali vodstvo od 22. minuta zahvaljujući pogotku Edwardsa. Bentancur je poravnao rezultat u 80. minutu i tako vratio ‘Spurse’ u život.

Međutim, drama u finišu susreta. Kane je u 96. minutu uspio postići pogodak za 2:1, ali je on poništen, nakon čega je “show” imao Conte koji je nasrnuo na sudiju i dobio direktan crveni karton. Konačan rezultat glasio je 1:1.

Liverpool je slavio na gostovanju kod Ajaxa sa visokih 3:0. U strijelce za ‘Redse’ upisivali su se Salah, Nunez i Elliot. No, večer je svakako obilježio veliki promašaj urugvajskog napadača u prvom poluvremenu.