Bayern još jednom dokazao ko je gazda u Njemačkoj: Strašan preokret i trijumf protiv Borussije Dortmunda

Akutelni prvak Bundeslige Bayern slavio je danas veliki trijumf. U derbiju 24. kola savladan je veliki rival Borussia Dortmund rezultatom 4:2.

Borussia je furiozno započela gotovanje na Allianz Areni. Erling Haaland je u razmaku od sedam minuta zabio dva pogotka i činilo se da Bayernu prijeti katastrofa.

Međutim, minhenski gigant još jednom je pokazao ko je gazda u Njemačkoj.

Najprije je Lewandowski u 26. i 44. minuti donio izjednačenje, a u nastavku i potpuni preokret.

Prvo je Leon Goretzka u 88. minuti povisio na 3:2, a bivšem klubu presudila je poljska gol mašina u sudijskoj nadoknadi.

Bayern se vratio na lidersku poziciju Bundeslige sa 55 bodova iz 24 odigrane utakmice. Borussia Dortmund se nalazi na šestom mjestu sa 39 bodova.