Bayern furiozno započeo odbranu titule, Liverpool savladao Ajax, Inter se provukao protiv M’Gladbacha

Nogometaši Bayerna upisali su sigurnu pobjedu protiv Atletico Madrida u prvom kolu Lige prvaka rezultatom 4:0.

U odbranu titule njemački velikan krenuo je sasvim furiozno s obizrom da Atletico nije ozbiljnije zaprijetio njihovom golu. Pogađali su Coman u dva navrata, Tolisso i Goretzka.

Liverpool je u Amsterdamu slavio minimalnim rezultatom protiv Ajaxa zahvaljujući autogolu Tagliafica u 35. minuti susreta.

Inter je uspio odoigrati 2:2 protiv Borussije M’Gladbach s obzriom da je njemački predstavnik imao aktivno vodstvo sve do 90. minute kada svoj drugi pogodak na utakmici postiže sjajni Romelu Lukaku.

Manchester City je u utakmici grupe C rutinski savladao Porto rezultatom 3:1 i tako došao na prvu poziciju ispred Olympiakosa koji je minimalno savladao Marseille.

Atalanta je opravdala ulogu favorita i sa 3:0 savladala autsajdera u grupi D Midtjylland rezultatom 4:0.