Bayern krupnim koracima gazi ka novoj tituli prvaka Njemačke, nemoćni Schalke totalno ‘stradao’ u Minhenu

Minhenski Bayern danas je u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige na svojoj Allianz Areni ugostio ekipu Schalkea i pobijedio sa visokih 6:0.

Bayern i Borussia iz Dortmunda vode bitku za novog/starog prvaka svoje zemlje, a današnji trijumf aktuelnog šampiona mogao bi biti i nagovještaj osvajanja još jednog trofeja u vitrinama ovog klutnog kluba.

“Rafal” domaćih protiv Schalkea otvorio je pogotkom Thomas Muller u 21. minutu susreta. Samo osam minuta poslije među strijelce se upisao i Joshua Kimmich za 2:0, te je to bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku aspolutna dominacija Bayerna. Već nakon pet minuta igre Gnabry je povisio na 3:0, da bi u 66. minutu isti igrač zabio za 4:0. Do kraja je pogodio i Tel u 80., odnosno Mazraoui u 92. minutu za konačnih 6:0.

Bayern je trenutno lider Bundeslige sa 68 bodova, imaju četiri boda više i meč više od drugoplasirane Borussije, koja svoju utakmicu igra večeras. Schalke je tek 16. sa 30 osvojenih bodova i mogao bi vrlo lako ispasti iz najelitnijeg ranga njemačkog nogometa.