Bayern na gostovanju doživio svoj prvi poraz u sezoni, Borussia Dortmund zasluženo slavila u derbiju i zasjela na vrh tabele

Danas su odigrane utakmice sedmog kola njemačke Bundeslige, te smo imali priliku vidjeti neke zaista zanimljive rezultate.

Bayern je doživio svoj prvi poraz u sezoni i to na gostovanju kod Augsburga, te je tako nastavljen njihov niz bez pobjede.

Naime, ‘Bavarci’ su remizirali u posljednje tri utakmice Bundeslige, a nakon tih remija uslijedio je i današnji poraz.

Iako su gosti bili dominantni danas, Augsburg je iz jedine prave prilike uspio postići pogodak za trijumf. U 59. minutu Berisha je matirao Neura za veliko slavlje domaćih navijača i konačnih 1:0.

Prvak Njemačke se sada nalazi na četvrtoj poziciji sa 12 bodova, dok je Augsburg 11. sa devet osvojenih bodova.

Derbi susret između dva ljuta rivala, Borussije Dortmund i Schalkea sasvim zasluženo je otišao na stranu domaće ekipe. Nevjerovatno je šta su sve ‘Milioneri’ uspjeli promašiti dok su došli do pobjedničkog pogotka u 78. minutu kada je rezervista Moukoko zabio za konačnih 1:0.

Igrači Dortmunda ovom su pobjedom zasjeli na vrh tabele Bundeslige i imaju 15 bodova, a Schalke je 14. sa svega šest bodova na svom kontu.