Bayern na gostujućem terenu deklasirao Mainz u osmini finala njemačkog Kupa i najavio neke bolje rezultate

Nogometaši minhenskog Bayerna večeras su u okviru osmine finala njemačkog Kupa gostovali kod Mainza te na kraju slavili sa visokih 4:0.

Ruku na srce, Bayern je ovu utakmicu od prvog do posljednjeg minuta odradio rutinski i ovim uvjerljivim trijumfom najavio neke bolje rezultate u nastavku sezone.

Prvak Njemačke je tri od četiri pogotka postigao u prvom poluvremenu. U strijelce su se redom upisivali Choupo-Moting u 17., Musiala u 30. i Sane u 44. minutu.

Drugi dio ovog susreta također je pripao gostima, da bi konačan debakl domaćina “začinio” kanadski reprezentativac Alphonso Davies pogotkom u 83. minutu meča za konačnih 4:0.

Vrijedi još napomenuti da je Hack kod Mainza dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 86. minutu. Također, četiri minuta prije toga “pocrvenio” je i Svensson van terena.