Bayern na korak do nove titule prvaka Njemačke: Nagelsmannova ekipa na gostovanju u Bielefeldu upisala uvjerljiv trijumf

Igrači Bayerna su jednu pobjedu udaljeni od nove titule prvaka Njemačke, a to je i matematički jasno nakon utakmice 30. kola Bundeslige.

U 30. kolu ‘Bavarci’ su danas uvjerljivo slavili nad Arminijom u Bielefeldu rezultatom 3:0, te tako imaju devet bodova prednosti ispred Borussije Dortmund četiri kola prije kraja.

Izabranici Juliana Nagelsmanna već u idućem kolu dočekuju ‘Milionere’, a eventualnom pobjedom bi mogli i proslaviti titulu prvaka.

U današnjem duelu sa Arminijom Bayern je došao do prednosti u desetom minutu susreta kada je autogol postigao Laursen.

Igrala se sedma minuta nadoknade prvog poluvremena u kojoj je Gnabry na asistenciju Kimmicha pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Musiala u 85. minutu.

Ekipa iz Minhena je tako nastavila dominaciju u Njemačkoj, ali pravo pitanje je koliko će to razgaliti navijače koji su još uvijek razočarani eliminacijom iz Lige prvaka od Villarreala.