Bayern na vrućem gostovanju pokazao odliku velikana, Inter bolji od Salzburga na Guiseppe Meazzi

Odigrane su prve dvije današnje utakmice u Ligi prvaka, a važne i na papiru očekivane pobjede upisale su momčadi minhenskog Bayerna i Intera.

Spektakl u Istanbulu priredili su Galatasaray i Bayern, a konačan rezultat glasio je 1:3. Turski predstavnik je veliki dio utakmice u najmanju ruku dominirao nad njemačkim velikanom, ali je kazna za promašaje bila surova.

Gosti su poveli golom Kingsleya Comana u osmoj minuti, ali je nakon pola sata igre Mauro Icardi sjajnom “panenkom” iz jedanaesterca poravnao na 1:1.

Istanbulski domaćin je dominirao tokom cijelog prvog poluvremena, a na odmor se otišlo bez prednosti na nekoj od strana. U nastavku ista situacija, a ispromašivao se upravo Icardi.

Nakon 70 minuta sjajne igre Galatasaraya, ali bez osjetnijeg rezultata u njihovu korist, Bayern se razigrao i to je bilo dovoljno za pobjedu.

Prvo je Harry Kane u 73. minuti pogodio za vodstvo gostiju, da bi isti igrač samo šest minuta kasnije asistirao Jamalu Musiali za konačnih 1:3.

Momčad Thomasa Tuchela maksimalna je na vrhu grupe A s devet bodova, dok Galatasaray na drugom mjestu ima pet bodova manje.

U drugom meču programa tešku pobjedu upisao je Inter nad RB Salzburgom rezultatom 2:1.

Italijanski tim je došao u vodstvo u ranoj fazi utakmice. Alexis Sanchez je u 19. minuti iskoristio sjajno propuštanje lopte Lautara Martineza i promijenio rezultat na stadionu Giuseppe Meazza.

Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao, a onda šok na Meazzi u 57. minuti kada je Oscar Gloukh poravnao na 1:1.

Radost gosiju nije dugo potrajala jer je pet minuta kasnije dosuđen penal za domaći tim, a siguran realizator bio je Hakan Calhanoglu za 2:1, što će se ispostaviti i konačan rezultat na Giuseppe Meazzi.

Inter je lider grupe D sa sedam bodova, dok je momčad iz Austrije na tri boda i vodit će veliku bitku za plasman u nokat-fazu Lige prvaka.