Bayern nadigrao Hoffenheim i odlično ušao u nastavak Bundeslige, minhenski gigant diše za vratom Leverkusenu

Utakmicom između Bayerna i Hoffenheima u Minhenu nastavljen je drugi dio sezone u Bundesligi, a domaćin je večeras na Allianz Areni slavio sa uvjerljivih 3:0.

Do prednosti domaća momčad dolazi u 18. minutu susreta. Jamal Musiala prekrasno pogađa mrežu gostiju za 1:0. Kontrolisao je minhenski velikan igru u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom ‘Bavaraca’.

Ipak, izabranici Thomasa Tuchela pitanje pobjednika rješavaju u 70. minutu. Musiala odlično koristi ubacivanje Leroya Sanea i postiže pogodak za 2:0. Zatim je Promel četiri minuta kasnije dobio drugi žuti karton, da bi konačnih 3:0 postavio Harry Kane u samoj završnici.

Vrijedi napomenuti i to da je Bayern u tužnoj atmosferi dočekao pomenutu utakmicu 17. kola njemačke Bundeslige, obzirom na smrt legendarnog Franza Beckenbauera.

Večerašnjom pobjedom je aktuelni šampion došao na jedan bod iza lidera Bayera iz Leverkusena, koji svoj meč protiv Augsburga igra sutra. Hoffenheim je sedmi sa 24 osvojena boda.