Bayern nakon kratke pauze ponovo uspostavio kontrolu nad vrhom Bundeslige, Schalkeov ponor se nastavlja

Nogometaši Bayerna savladali su na gostovanju ekipu Schalkea rezultatom 4:0, u okviru 18. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je dominirao cijelim tokom meča, a do vodstva su stigli u 33. minuti kada je Muller konačno slomio otpor domaćih za 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Lewandowski u 54. minuti, a fenomenalnom Poljaku to je bio 23. gol u sezoni.

Gosti su u finišu postigli još dva gola preko Mullera u 88. i Alabe u 90. minuti za konačnih i ubjedljivih 4:0.

Bavarski tim grabi ka novoj tituli prvaka i sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Leipziga, dok je Schalke ostao na dnu sa samo sedam osvojenih bodova.