Bayern nastavio dominaciju: Rutinski pobijedio Lyon i izborio finale Lige prvaka

Bayern München je drugi finalist ovogodišnje Lige prvaka. Do finala su došli uvjerljivo pobijedivši Lyon rezultatom 0:3 (0:2). Bavarci će za naslov europskog prvaka igrati protiv PSG-a.

Za aktualnog prvaka Njemačke strijelci u Lisabonu su bili Serge Gnabry (18, 33) i Robert Lewandowski (88).

Bayern je opasno živio na početku utakmice jer je Lyon u prvih 17 minuta promašio dvije izgledne prilike za pogodak.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 18. minuti. Kimmich je visokom loptom pronašao Gnabryja na desnoj strani koji se sjurio prema sredini kaznenog prostora i razornim udarcem matirao Lopesa.

Bayern je već u 33. minuti povećao vodstvo. Perišić je oštrom loptom pronašao Lewandowskog koji s par metara promašuje zicer, ali lopta se odbija do Gnabryja koji ju hladnokrvno šalje u gol. To je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku meča vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, a sudac Lahoz je zbog zaleđa u 80. minuti poništio pogodak Coutinha. Na kraju je Lewandowski pogotkom glavom na asistenciju Kimmicha postavio konačnih 3:0.

Bayern će za titulu europskog prvaka igrati protiv PSG-a, a finale je na programu u nedjelju s početkom od 21 sat.