Bayern nastavlja nezaustavljivi pohod, Dortmund siguran i bez Haalanda

Minehnski Bayern je bez problema savladao Hoffenheim u sklopu 9. kola Bundeslige rezultatom 4:0.

Raspoloženi Bavarci nisu ostavili rivali mnogo prostora za igru, a u vodstvo su stigli preko Gnabryja u 16. minutu susreta.

Već 14 minuta kasnije, na 2:0 je povosio spektakularnim pogotkom Robert Lewandowski, a u drugom dijelu su posao završili Choupo-Moting i Coman.

Bayern sada ima bod prednosti na vrhu Bundeslige u odnosu na Borussiju Dortmund koja je također upisala nova ti boda.

‘Milioneri’ su slavil protiv Bielefelda u utakmici bez Erlinga Haalanda rezultatom 3:1.

Emre Can je doveo svoj tim u vodstvo u 31. minutu, a do poluvremena je Dortmund postigao još jedan, i to kakav pogodak preko Hmmelsa.

Bellingham je potvrdio pitanje pobjednika također sjajnom jastorijom, a poraz svog tima je ublažio Klos sa bijele tačke u 87. minuti.

Dortmund sada ima 21 bod i nalazi se na drugom mjestu tabele, dok je Bielefeld 17. i prijeti mu odlazak u ‘Cvajtu’.