Bayern nema prepreka u odbrani titule, Leipzig iznenađujuće kiksao

Ekipa Bayerna pobijedila je Bayer u Leverkusenu rezultatom 4:1 u susretu 30. kola njemačke Bundeslige.

Domaći tim je nešto bolje otvorio meč i golom Alarija stižu u vodstvo od 1:0 u 10. minuti, no u 27. minuti Bayern stiže poravnanja kada oman pogađa naon kontranapada.

Pred kraj prvog poluvremena, Bayern postiže dva pogotka, prvi preko Goretzke i drugi preko Gnabryja, nakon čega je bilo jasno da Bayer nema previše šansi u ovom meču.

Na 4:1 je povisio Robert Lewandowski u 66. minuti, što je njegov 30. gol u ovoj sezoni, dok je Muller upisao 20. asistenciju, a konačnih 4:2 postavlja Wirtz.

Fortuna i Hoffenheim su odigrali meč bez pobjednika (2:2), dok je Mainz kao gost pobijedio Eintracht u Frankfurtu sa 0:2.

Najveće iznenađenje dana svakako je remi Leipziga protiv Paderborna na svom terenu, a iako su imali prednost do 92. minute golom koji je postigao Schick, Strohdiek u finišu donosi jedan bod svom timu.