Bayern nije dozvolio novo iznenađenje: Lewandowski i društvo pomeli fenjeraša

Nogometaši Bayern Münchena pobijedili su na Allianz Areni u 23. kolu Bundeslige ekipu Greuther Fürtha 4:1 te su se tako iskupili navijačima za poraz od Bochuma (4:2) u prošlom kolu.

Bavarci su očekivano dominirali od prve minute susreta. Imali su veliki posjed lopte, redale su se šanse pred golom gostiju, ali je izostala realizacija s kojom Bayern ima probleme već neko vrijeme.

S druge strane, Greuther Fürth se fokusirao na konte pa i ne čudi da su imali svega dva udarca prema domaćem golu, a jedan od njih bio je dovoljan za gol.

Dvije minute prije odlaska na predah Branimir Hrgota je izveo slobodni udarac te uz pomoć igrača iz živog zida prevario golmana i doveo goste u vodstvo.

Međutim, u nastavku susreta Bayern je očitao pravu lekciju slabašnom protivniku. Lewandowski je prvo u 47. minuti poravnao, a autogolom Griesbecka Bavarci su stigli u prednost.

Lewandowski je osam minuta prije kraja susreta uvećao vodstvo, a konačnih 4:1 postavio je Choupo-Moting u samoj završnici.

Bayern je na vrhu Bundeslige s devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund koja ima susret manje. Greuther Fürth je ostao na posljednjoj poziciji.