Bayern opravdao ulogu apsolutnog favorita i ‘demolirao’ Bochum na Allianz Areni, Borussija uvjerljiva u gostima za bitna tri boda

Nogometaši minhenskog Bayerna su u okviru 20. kola njemačke Bundeslige dočekali ekipu Bochuma na svojoj Allianz Areni te slavili rezultatom 3:0.

Za divno čudo, prvi pogodak aktuelni prvak Njemačke danas je postigao tek par minuta prije kraja prvog poluvremena. Tada je Muller u 41. minutu matirao golmana gostiju za 1:0 i rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku nova dva pogotka ‘Bavaraca’. Prvo je Coman pogodio u 64. minutu, da bi se među strijelce upisao i Gnabry u 73. minutu za konačnih 3:0.

Drugu utakmicu ovog kola odigrali su domaći Werder iz Bremena i Borussia Dortmund, dok je sva tri boda rezultatom 2:0 odnio gostujući tim.

U prvom dijelu igre nismo mogli vidjeti neke izglednije prilike, za razliku od drugog dijela. Novi dragulj ‘Milionera’, Bynoe-Gittens doveo je goste u vodstvo pogotkom u 67. minutu susreta.

“Tačku na i” što se tiče današnjeg meča stavio je Julian Brandt. Nijemac je u 85. minutu zabio na asistenciju Guerreira za konačnih 2:0 i izuzetno bitnu pobjedu Borussije.

Bayern je u ovom trenutku lider Bundeslige sa 43 boda na svom kontu, imaju tri boda više od drugoplasiranog Dortmunda koji im definitivno “diše za vratom”.