Bayern ‘pomeo’ RB Leipzig: Sjajni Musiala predvodio Bavarce

Nogometaši Bayern Münchena ostvarili su vrijednu pobjedu u derbiju četvrtog kola Bundeslige na gostovanju kod RB Leipziga rezultatom 4:1.

Susret je pogotkom otvorio Robert Lewandowski. Poljski napadač je u 12. minuti matirao protivničkog golmana udarcem s jedanaest metara.

U nastavku prvog poluvremena bilo je po nekoliko dobrih prilika na obje strane, a onda se u nadoknadi dogodio važan detalj za konačni ishod susreta. Ozlijedio se Serge Gnabry, a zamijenio ga je mladi Jamal Musiala.

Nekadašnjem nogometašu Chelseaja trebale su svega dvije minute u nastavku da zabije gol za 0:2. No, Musiala se tu nije zaustavio i do kraja susreta opravdao je epitet jednog od najvećih svjetskih talenata.

U 54. minuti ovaj 18-godišnjak je asistirao Leroyu Saneu za 0:3 i pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno.

Utješni gol za RB Leipzig zabio je Konrad Laimer u 58. minuti. Tada se vratila nada domaćim igračima, ali su do kraja susreta primili još jedan pogodak.

U drugoj minuti nadoknade joker s klupe Eric Maxim Choupo-Moting je pogodio na dodavanje Joshue Kimmicha za konačnih 4:1.

Bavarski velikan je ovom pobjedom došao do desetog boda u sezoni i ima dva manje u odnosu na lidera Wolfsburg. S druge strane, RB Leipzig je ostao na svega tri osvojena boda.