Bayern pomeo Wolfsburg, Lewandowski postao apsolutni rekorder Bundeslige

U 17. kolu njemačke Bundeslige Bayern München je s visokih 4:0 pobijedio Wolfsburg na Allianz Areni i time se dodatno učvrstili na vrhu.

Prvi pogodak pao je već u sedmoj minuti kada je precizan bio Thomas Muller, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku su precizni bili Dayot Upamecano, Leroy Sane i nezaustavljivi Robert Lewandowski. Poljaku je to bio do 43. ligaški gol u kalendarskoj godini s kojim je oborio rekord legendarnog Gerda Mullera star 50 godina.

Lewandowski je novim pogotkom stigao do brojke od 19 u ovoj polusezoni i ako Erling Haaland sutra ne zabije hat-trick bit će najbolji strijelac Bundeslige u prvom dijelu sezone.

Bila je ovo peta pobjeda Bayerna zaredom u Bundesligi, dok Wolfsburg opasno pleše po rubu crvene zone.