Bayern poput brzog voza deklasirao Werder u Bremenu, fantastični Kane briljirao na svom debiju u Bundesligi

Nogometaši minhenskog Bayerna su u okviru prvog kola njemačke Bundeslige gostovali kod Werdera iz Bremena, te slavili sa visokih 4:0.

Bayern se od početka susreta nametnuo kao veliki favorit i novu sezonu domaćeg prvenstva otvorio je na najbolji mogući način, a prvi pogodak pao je već u četvrtom minutu utakmice.

Na asistenciju debitanta Kanea pogađa Leroy Sane za vodstvo gostujućeg tima, da bi nakon samo pet minuta Fullkrug zabio za poravnanje, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Mreže su zatim mirovale do kraja prvog poluvremena, odnosno sve do 75. minuta kada je na sceni bio Harry Kane. Davies je asistirao, a bivši napadač Tottenhama pogodio i duplirao vodstvo Bayerna.

Pri samom završetku meča izabranici Thomasa Tuchela riješili su i definitivno pitanje večerašnjeg pobjednika. Prvo se po drugi put u strijelce upisao Sane u 90. minutu, dok je u sudačkoj nadoknadi Tel postavio konačnih 4:0.

Bayern je otvorio novu sezonu Bundeslige i tako se današnjim trijumfom nalazi na liderskoj poziciji. Iako titulu prvaka osvajaju godinama unazad, teško je odmah prognozirati kakav će kraj biti u aktuelnoj takmičarskoj godini.