Bayern porazio Crvenu zvezdu i ugasio joj sve nade da može do završnice Eurolige

Košarkaši Bayerna pobijedili su u Minhenu u 27. kolu Eurolige ekipu Crvene zvezde rezultatom 74:66 te su tako produbili krizu beogradskog tima koji je upisao treći uzastopni poraz.

Prva četvrtina bila je dosta ujednačena, a onda se do odlaska na odmor igralo još tvrđe s izuzetno malim brojem poena. Domaćin je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist, ali sa samo pet poena prednosti.

U istom ritmu se igralo i u nastavku utakmice. Zvezda jednostavno nije pružila dobru partiju da bi ozbiljnije zaprijetila Bayernu pa su domaći ostvarili sigurnu pobjedu.

Najbolji u redovima Bayerna bili su Booker s 22 i Ibaka s 12 poena, dok je Smart bio najefikasniji kod Zvezde s 13 poena.

Njemački tim je nakon večerašnje utakmice na 12. mjestu Eurolige s 12 pobjeda i 15 poraza, dok je Zvezda ostala na 16. poziciji s omjerom 11-16.