Bayern sa igračem manje demonstrirao silu i Stuttgartovu mrežu napunio “do vrha”, Haaland spašavao Borussiju kod Kölna

Nogometaši Bayerna stigli su do nove pobjede u Bundesligi. 26. kolo počelo je revijom pogodaka aktuelnog prvaka protiv Stuttgarta, a rezultat je na kraju meča glasio 4:0.

Početak meča nije obećavao za domaćina. Već u 12. minuti crveni karton dobio je Alphonso Davies i činilo se da Stuttgart konačno ima sreće.

Međutim, Bayern je još jednom pokazao da je najsnažniji tim u Njemačkoj i svakako jedan od najsnažnijih u Evropi.

U razmaku od 18. do 39. minute ‘Bavarci’ su napunili mrežu rivala “do vrha” sa četiri pogotka i tako mirno otišli na pauzu u poluvremenu.

Sjajni Lewandowski je došao do hat-tricka, dok se u strijelce upisao i Gnabry.

U drugom dijelu utakmice, Bayern je rutinski zadržao prednosti bez mnogo problema upisao tri boda.

Sada su ponovo na četiri boda (61) prednosti u odnosu na Leipzig, dok je Stuttgart na odličnoj osmoj poziciji sa 36 bodova.

U ostalim utakmicama koje su počele u istom terminu, Borussia je iznenađujuće remizirala kod Kölna rezultatom 2:2.

Frankfurt je bio ubjedljiv protiv Union Berlina sa 5:2, dok je Wolfsburg slavio u Bremenu kod Werdera sa 2:1.

Schalke i Borussia M’Gladbach sastaju se od 18:30h.