Bayern sa kombinovanim sastavom izbjegao poraz u Madridu, Inter slavio u M’Gladbachu

Nogometaši Atletica i Bayerna podijelili su bodove na Wanda Metropolitanu u okviru 5. kola Lige prvaka odigravši neriješeno 1:1.

Imao je kombinovani tim Bayerna veći posjed lopte tokom meča, ali je Atletico bio znatno opasniji i bolji pa su poveli golom Joaa Felixa u 26. minute. Ipak, četiri minute prije kraja meča Muller je postigao gol s bijele tačke u finišu susreta za konačnih 1:1.

Marseille je velikim preokretom savladao Oylmpiakos sa 2:1. Camara je još u prvom poluvremenu doveo grčki tim u vodstvo, ali je Payet s dva gola iz penala preokrenuo rezultat i donio važnu pobjedu Francuzima.

Nogometaši Intera pobijedili su kao gosti Borussiju M’gladbach rezultatom 3:2 i potpuno su se vratili u igru uoči posljednjeg kola grupe B Lige prvaka.

Mnogo je kombinacija za sva četiri tima, ali što se konkretno Intera tiče, eventualnim trijufom na svom terenu protiv Shakhtara proći će dalje pod uslovom da Real i Borussija ne remiziraju u posljednjem kolu.

Liverpool je minimalnom pobjedom protiv Ajaxa 1:0 osigurao prolaz i prvo mjesto u grupi D. Strijelac jedinog pogotka na meču bio je mladi Jones u 58. minuti nakon kardinalne greške golmana Onane.

U drugom meču ove grupe Atalanta i Midtjylland su odiigrali neriješno 1:1 (Romero 79 / Scholz 13′), pa će Ajax i Atalanta u posljednjem meču u Amsterdamu odlučivati o drugom mjestu.

U drugoj utakmici grupe C Porto i Manchester City su odigrali meč bez pogodaka.