Bayern se napromašivao u minimalnom trijumfu protiv Freiburga i zadržao status lidera, Borussia nadigrala Union u Dortmundu

Nogometaši minhenskog Bayerna danas su u okviru 27. kola njemačke Bundeslige imali teško gostovanje kod Freiburga, ali su na kraju uspjeli pobijediti sa minimalnih 1:0.

Bayern je imao silne promašaje, prednjačio je u tome Leroy Sane, a sva tri boda ‘Bavarcima’ donio je defanzivac Matthijs de Ligt, koji je u 52. minutu postigao spektakularan pogodak, po svemu sudeći i najljepši u karijeri.

Nizozemac je ovim pogotkom, koji je na kraju donio izuzetno važan trijumf Bayernu, zasigurno vratio osmijeh na lice Thomasu Tuchelu, novom treneru Bayerna. Podsjećanja radi, tim iz Minhena eliminisan je u Kupu prije nekoliko dana i to upravo od Freiburga.

Svoju utakmicu 27. kola Bundeslige odigrali su Borussia Dortmund i Union Berlin također, a domaćin je slavio sa 2:1 te tako došao do vrijednih bodova.

Prvo je Malen u 28. minutu donio vodstvo izabranicima Edina Terzića, da bi u 61. minutu Behrens izjednačio i vratio stvari na početak. Konačnih 2:1 postavio je rezervista Moukoko u 79. minutu susreta.

Bayern još uvijek zauzima prvo mjesto na tabeli Bundeslige i ima dva boda više u odnosu na drugoplasirane ‘Milionere’, pa trka za prvaka Njemačke još uvijek “živi”.