Bayern se obrukao protiv Mainza u gostima, Borrusia do velike pobjede s igračem manje kod Wolfsbuga

Nogometaši Mainza šokirali su aktuelnog prvaka Bayern trijumfom od 2:1 u sklopu 31. kola Bundeslige.

Hrabri Mainz nije “položio koplje” pred Bayernom koji će se morati defintiivno još viš potruditi da odbrani titulu.

Burkardt je već u 3. minuti doveo svoj tim u vodstvo, a do kraja poluvremena Mainzje povisio rezultat.

Quaison je iskoristio asistenciju Mwenea i na bizaran način matirao Neura koji se defintivno nije rposlavio na Opel Areni danas.

Sve što je Bayern uspio uraditi do kraja je utješni pogodak preko Lewandowskog u 90.+5 minuti.

Bayern je nakon ovog duela ostao lider sa 71 osvojenim bodom. Mainz se nalazi na 12 sa 34.

Za razliku od Bayerna, većih problema nije imala Borussia Dortmund. ‘Milioneri’ su u gostima kod Wolfsburga slavili sa 2:0 i tako napravili korak ka mjestima koja vode u Evropu.

Za Dortmund je u dva navrata mrežu tresao Erling Haaland, a vrijedi napomenuti da je Jude Bellingham dobio crveni kartom u 59. minuti.

‘Milioneri’ sada imaju samo bod manje i utakmicu više u odnosu na Eintracht na četvrtoj poziciji.

Wolfsburg je ostao na trećem mjestu sa 57 bodova iz 31 utakmice ove sezone.

U ostalim utakmicama, Freiburg je remizirao sa Hoffenheimom 1:1, dok je Union Berlin savladao Werder sa 3:1.