Bayern se pomučio u Stuttgartu, ali na kraju ipak slavio i ponovo zasjeo na sami vrh Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna su u utakmici 23. kola njemačke Bundeslige gostovali kod ekipe Stuttgarta, te na kraju upisali trijumf rezultatom 1:2.

Dosta dugo je Bayern “lomio” večerašnjeg domaćina. Nakon nekoliko prilika na scenu je stupio Matthijs de Ligt, koji u 39. minutu zabija za vodstvo prvaka Njemačke.

Igrao se 62. minut susreta kada su gosti uspjeli riješiti pitanje pobjednika. Eric Maxim Choupo-Moting sjajno je iskoristio Mullerovu asistenciju i zabio za uvjerljivih 2:0.

Stuttgart je uspio smanjiti tek u 88. minutu zahvaljujući pogotku Juana Josea Peree, koji je tako ujedno postavio i konačnih 2:1, obzirom da do poravnanja domaći nisu stigli doći.

Bayern se ovom pobjedom vratio na lidersku poziciju Bundeslige. Skupa s Borussijom Dortmund ima 49 bodova na svom kontu, ali je aktuelni prvak lider zbog bolje gol razlike. Stuttgart je 15. sa 19 osvojenih bodova.