Bayern siguran protiv Kolna, Dortmund na krilima Hummelsa slavio u Bielefeldu

U prvom dijelu subotnjih susreta šestog kola Bundeslige pobjede su upisali Bayern München i Borussia Dortmund.

Bayern je rutinski slavio na gostovanju kod Kolna. Bavarci su poveli već u 13. minuti kad je Wolf igrao rukom, a s 11 metara je precizan bio Müller.

Rezultat se nije mijenjao do finiša prvog poluvremena kad je Gnabry fantastičnim udarcem matirao Horna. U drugom dijelu nije bilo puno uzbuđenja, a Köln je uspio ublažiti poraz preko Thielemanna u 82. minuti.

Borussia Dortmund je do pete pobjede u sezoni stigla teže od očekivanog u gostima kod Arminije iz Bielefelda. Novopečeni prvoligaš se dugo dobro branio, ali je ipak doživio poraz.

Dortmund je na kraju slavio zahvaljujući golovima stopera. U 53. minuti je Sancho ubacio iz kornera, a Hummels je poentirao glavom. 18 minuta kasnije Hummels je još jednom zatresao mrežu glavom, ali ovaj put na asistenciju Reusa.

Bayern i Borussia Dortmund su tako došli na 15 bodova i stavili pritisak na RB Leipzig koji igra u kasnijem terminu protiv Borussije M’Gladbach.

Pobjedama se nakon dva uzastopna poraza vratio i Augsburg koji je pobijedio fenjeraša Mainz sa 3:1. Eintracht i Werder podijelili su bodove (1:1) u dvoboju timova iz sredine tablice.