Bayern slavi najljućeg rivala: Borussia Dortmund zaustavila Bayer usred Leverkusena i pomogla šampionu

Sve je izglednije da će se minhenski Bayern i Bayer iz Leverkusena do kraja ove sezone boriti za titulu prvaka Njemačke.

‘Bavarci’ su danas konačno dočekali kiks glavnog konkurenta. Bayer je kod kuće remizirao sa Borussijom iz Dortmunda rezultatom 1:1 u 13. kolu Bundeslige.

Gosti su do vodstva došli već u petom minutu susreta. Fullkrug je asistirao za Ryersona koji svoje ime upisuje među strijelce. Nakon toga je domaćin preko Grimalda i Xhake prijetio Kobelu, no bezuspješno.

Ipak, ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Xabi Alonso stiže do poravnanja u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Wirtz je postigao pogodak, ali je isti kasnije isti poništen zbog ofsajda.

Popularni ‘Apotekari’ konačno tresu mrežu protivnika u 79. minutu meča. Glavnu ulogu u ovoj akciji odigrao je Schick, dok je Boniface zabio za izjednačenje rezultata i konačnih 1:1.

Bayer Leverkusen ostaje lider Bundeslige i nakon ove utakmice sa 35 osvojenih bodova, te imaju tri boda više od Bayerna. No, velikan sa Allianz Arene ima utakmicu manje. Podsjećamo, odgođen je duel ovog tima i Union Berlina zbog problema sa snijegom u Minhenu.