Bayern teže od očekivanog do trijumfa protiv Herthe, Dortmund ubjedljiv na svom terenu

Momčad minhenskog Bayerna je u Berlinu savladala ekipu Herthe ukupnim rezultatom 3:2 u okviru 13. kola njemačke Bundeslige.

Već u 12. minutu susreta Musiala je doveo svoj tim u vodstvo, a nakon toga dva pogotka sjajnog Choupo-Motinga u 37. i 38. minutu.

Činilo se da je sve gotovo, ali onda domaći preko Lukebakija i Selkea dolaze do 2:3 u smiraju prvog poluvremena, no do samog kraja rezultat je ostao isti.

Bayern se ovom pobjedom našao na prvoj poziciji Bundeslige sa 28 bodova i dva boda više od drugoplasiranog Uniona, dok je Hertha 14. sa 11 bodova.

Borussia Dortmund stiga je do uvjerljive pobjede nad ekipom Bochuma rezultatom 3:0, a svi pogotci pali su u prvom poluvremenu.

Naime, za ‘Milionere’ su se u strijelce upisivali Moukoko u osmom minutu, Reyna četiri minute kasnije, te ponovo Moukoko u nadoknadi prvog poluvremena.

Borussia je sada treći tim Bundeslige sa 25 bodova i imaju tri boda manje od prvoplasiranog Bayerna, dok je Bochum 17. sa samo sedam bodova na svom kontu.