Bayern u fantastičnoj utakmici savladao Wolfsburg i došao na korak do odbrane titule u Bundesligi

Nogometaši Bayerna slavili su na gostovanju kod Wolfsburga rezultatom 3:2 u sklopu 29. kola Bundeslige.

Sjajnu predstavu priredio je mladi Jamal Musiala koji je zabio dva pogotka u prvom poluvremenu.

Prvo je u 15. minuti iskoristio asistenciju Daviesa i nakon prekrasne akcije matirao Casteelsa.

Na 2:0 je povisio Choupo-Moting u 24. minuti, da bi u 35. Wolfsburg smanjio rezultat preko Weghorsta.

Ipak, samo dvije minute kasnije Bayern ponovo stiže do dva gola prednosti. Musiala je ponovo izuzetno pratio tok akcije i našao se na pravom mjestu da Mullerovu asistenciju prevori u pogodak svog tima.

Sve što je domaći sastav uspio uraditi do kraja utakmcie je utješni pogodak preko Philippa u 54. minuti nastavka.

Bayern je zahvaljujući nova tri boda došao na korak do odbrane titule u Bundesligi. Sada je na čak sedam bodova prednosti (68) u odnosu na drugoplasirani Leipzig.

Wolfsburg je na trećoj sa 54 osvojena boda i do kraja mu predstoji žestoka borba za Ligu prvaka naredne sezone.