Bayern u Frankfurtu doživio nezapamćen debakl! Eintracht ‘razvalio’ prvaka Njemačke i ponizio ga kao rijetko ko

Nogometaši minhenskog Bayerna gostovali su danas u utakmici 14. kola njemačke Bundeslige ekipi Eintrachta u Frankfurtu, te su poraženi sa nevjerovatnih 5:1.

Bila je to danas zaista prava katastrofa koju će aktuelni šampion dugo pamtiti. Bayern jednostavno nije ličio na sebe, a domaća momčad je sve iskoristila i izdominirala.

Marmoush je već u 12. minutu zabio za 1:0, da bi u 31. minutu Dina Ebimbe duplirao prednost Eintrachta. Svega pet minuta kasnije Larsson pogađa za visokih 3:0 i najavljuje pravu katastrofu Bayernu. Ipak, Kimmich donekle smiruje strasti pogotkom pred kraj prvog poluvremena.

No, nisu ‘Bavarci’ mogli ništa posebno da promjene u drugom dijelu igre. Dina Ebimbe je u 50. minutu po drugi put pogodio danas, dok je 10 minuta kasnije Knauff postavio konačnih i nestvarnih 5:1.

Bayern se sada nalazi na drugoj poziciji Bundeslige i za vodećim Bayer Leverkusenom zaostaju tri boda. S druge strane, Eintracht je sedmi sa 21 osvojenim bodom.